Přehled výletů a tras

S koloběžkou můžete vyrazit do blízkého i vzdálenějšího okolí Slavkova u Brna. Níže jsme pro Vás připravili několik doporučených a prověřených tras a výletů vhodných pro koloběžky. Tyto trasy máme sami mnohokrát projeté. Proto Vám poradíme, jakou trasu si vybrat – podle Vaší kondice, časových možností apod.

S koloběžkou za papoušky do Bošovic

Výlet na koloběžce do zoo Bošovice mapa

Kudy pojedete

Průjezdní vesnice a místa: Křižanovice, Rašovice, Jalový dvůr, Těšanka, Svatá, Bošovice, Otnice, Šaratice, Zbýšov, Křenovice.

Délka výletu

Přibližně 42 kilometrů

Časová náročnost výletu

Doporučujeme celý den, i když se dá projet při kondičně sportovní jízdě i pod 3 hodiny.

Podrobný popis trasy:

Z půjčovny ve Slavkově se vydáte vlevo mírně dolů. Jakmile ulice Jiráskova skončí, odbočte vlevo –  k zastávce autobusu. Po asi 100 metrech na křižovatce odbočíte vpravo na ulici Tyršovu. Mírným svahem dorazíte kolem prodejny auto-moto až na křižovatku, kde odbočíte doleva na ulici Bučovickou. Nyní už stále rovně ze Slavkova – časem přijedete na křižovatku s hlavní silnicí I/50. Odbočte vlevo (směr Uherské Hradiště) a opatrně přečkejte nepříjemných asi 800 metrů po této frekventované silnici. Na první křižovatce ( před další čerpací stanicí) odbočte vpravo. Před železniční tratí odbočte doleva na asfaltovou cestu. Dále po této cestě pojedete podél trati až do Křižanovic.

V Křižanovicích odbočte na prvním železničním přejezdu doprava a po asfaltové cestě směřující mírně vlevo vesnicí pokračujte. Na konci ulice vpravo přes most, dále stále po hlavní cestě – na křižovatkách je značeno. Vymotáte se z Křižanovic a dorazíte do Rašovic.

Hned za cedulí Rašovice odbočte vpravo kolem fotbalového hřiště. Překonáte první mírné zvlnění a dorazíte na křižovatku. Pokračujte rovně – na místě snad stále je směrovka na Jalový dvůr.

Jakmile načerpáte sil a pokocháte se zvířátky, vyrazíte dále po cyklotrase 507 – čeká Vás největší kopec. Až ho vydupáte či vyjdete, postupně se lesem dostanete na křižovatku cyklootras. Nyní můžete vyrazit po cyklotrase 473 doprava po široké asfaltce vzhůrau, až narazíte na silnici I/54 a dáte se po ní vlevo. Nebo si cestu můžete zkrátit po modré turistické značce lesem (pokud není mokro). Dostanete se k zastávce autobusu Těšanka. Nyní stále po cyklotrase 473 Vás čeká krásný sjezd a dále stále lesem nahoru dolů. Na cyklotrase 473 se držte až na samotu Svatá. Pokračujte rovně po cyklotrase 5094, až narazíte na silnici 418. Dejte se vpravo a krásně sjedete až do Bošovic. Papouščí zoo najdete po levé straně v Bošovicích.

Po prohlídce zoo vyražte dále na Otnice. V Otnicích stále po hlavní cestě – opět budete na cyklotrase 473. Až přijedete na křižovatku, odbočte vpravo na Šaratice po cyklotrase 5114. Projedete Šaraticemi a cyklotrasou 5101 pojedete stále po cestě, než narazíte na odbočku do Zbýšova. Odbočte vlevo do Zbýšova. Ve Zbýšově vpravo a cestou ke Křenovicím. Na křižovatce v Křenovicích u hřbitova se dejte směrem na Slavkov, mírně dolů. Projedete kolem cukrárny, hospody až k železničnímu přejezdu, který přejedete a vydáte se z Křenovic nahoru. Poslední stoupání Vás odmění pohledem na Slavkov – po silnici stále rovně dorazíte do Slavkova. Na křižovatce doporučujeme přejít silnici I/50 a dát se vlevo ( po chodníku) podél silnice – za chvíli Vás čeká pohled na zámek ve Slavkově a zámeckou zahradu. Společně se zámeckou zdí odbočte vpravo a projedete zámeckou alejí. Jakmile alej skončí, sjeďte vlevo a opět vlevo na ulici Kaunicovu. Po chvilce narazíte na vstupní bránu koupaliště. Odbočte vpravo a ulicí Příční se po cca 200 metrech dostanete do půjčovny.

Navštívit zámek, zámeckou zahradu nebo se jít vykoupat můžete hned, jakmile koloběžku vrátíte.

S koloběžkou na Jalový dvůr

Výlet Jalový dvůr mapa

Kudy pojedete

Průjezdní vesnice a místa: Křižanovice, Rašovice, Jalový dvůr a zpět nebo zpátky přes Heršpice a Hodějice do Slavkova.

Délka výletu

Přibližně 20 kilometrů

Časová náročnost výletu

Přibližně 2-4 hodiny.

Podrobný popis trasy:

Z půjčovny ve Slavkově se vydáte vlevo mírně dolů. Jakmile ulice Jiráskova skončí, odbočte vlevo –  k zastávce autobusu. Po asi 100 metrech na křižovatce odbočíte vpravo na ulici Tyršovu. Mírným svahem dorazíte kolem prodejny auto-moto až na křižovatku, kde odbočíte doleva na ulici Bučovickou. Nyní už stále rovně ze Slavkova – časem přijedete na křižovatku s hlavní silnicí I/50. Odbočte vlevo (směr Uherské Hradiště) a opatrně přeškejte nepříjemných asi 800 metrů po této frekventované silnici. Na první křižovatce ( před další čerpací stanicí) odbočte vpravo. Před železniční tratí odbočte doleva na asfaltovou cestu. Dále po této cestě pojedete podél trati až do Křižanovic.

V Křižanovicích odbočte na prvním železničním přejezdu doprava a po asfaltové cestě směřující mírně vlevo vesnicí pokračujte. Na konci ulice vpravo přes most, dále stále po hlavní cestě – na křižovatkách je značeno. Vymotáte se z Křižanovic a dorazíte do Rašovic.

Hned za cedulí Rašovice odbočte vpravo kolem fotbalového hřiště. Překonáte první mírné zvlnění a dorazíte na křižovatku. Pokračujte rovně – na místě snad stále je směrovka na Jalový dvůr.

Po odpočinku a posilnění na Jalovém dvoře můžete vyrazit zpátky stejnou cestou nebo se na první křižovatce můžete vydat vlevo nahoru do kopce po cyklotrase 507. Jakmile kopec zdoláte, ocitnete se v Heršpicích. Čeká Vás sjezd dolů a po hlavní cestě se stočíte vpravo. Projedete vesnicí a na dohled konce Heršpic se na křižovatce dáte vpravo, abyste po silnici pokračovali směrem na Hodějice.

Po minutí koupaliště v Hodějicích pokračujte po značené cyklotrase 507 rovně po cestě kolem zahrad, nikoliv po silnici zatáčející vpravo. Jakmile se dostanate k domkům a značce jednosměrky, odbočte vlevo přes potok po mostku a na křižovatce se značkou stop odbočte vpravo. Nyní už jen stále rovně projedete Hodějicemi a za nimi přes železniční trať. Ocitnete se u hlavní silnice I/50 a pokud chcete stejnou trasou, tak doleva na Slavkov po hlavní silnice a odbočte vpravo na Slavkov. Pakliže Vám hlavní silnice není sympatická, můžete po překřížení křižovatky pokračovat po cyklotrase 507 polní cestou do Němčan a v nich na křižovatce u mostku odbočit vlevo. Dále po silnici, která Vás dovede na křižovatku a vpravo do Slavkova. Výlet si takto prodloužíte asi o 2 kilometry oproti původní trase, nicméně se vyhnete hlavní silnici.

S koloběžkou na Mohylu míru

Výlet na Mohylu míru s koloběžkou - mapa

Kudy pojedete

Průjezdní vesnice a místa: Slavkov u Brna, Vážany nad Litavou, Hrušky, Šaratice, Hostěrádky-Rešov, Pratecký kopec, Mohyla Míru, Prace, Křenovice, Slavkov.

Délka výletu

Přibližně 25 kilometrů.

Časová náročnost výletu

Přibližně 2-4 hodiny.

Podrobný popis trasy:

Z půjčovny ve Slavkově se vydáte vlevo mírně dolů. Jakmile ulice Jiráskova skončí, odbočte vpravo. Kolem požární stanice a zatočíte mírně vlevo kolem kostela na náměstí. Projedete náměstím, rovně potkáte autobusové nádraží, most přes silnici I/50 a železniční trať a Slavkov necháte za zády. Na první odbočce ze silnice č.54 odbočíte vpravo na Vážany nad Litavou. Zkusíte si mírné kopce nahoru i dolů a jste ve Vážanech. Těmi projedete po hlavní silnici a za chvíli jste v Hruškách. Hlavní silnice Vás provede a pokračujete do Šaratic. V nich za školou a autobusovou zastávkou odbočte vpravo kolem kostela a dále po hlavní silnici. Za Šaraticemi můžete využít cyklostezku a po rovině se dostanete do Hostěrádek.

V Hostěrádkách-Rešově se ihned za autobusovou zastávkou dejte vpravo po žluté turistické značce. Podjedete železniční trať a stále dál po panelovce až na její konec, pokračujte stále rovně a nahoru po žluté turistické, která se stočí vpravo k turistickému rozcestníku Čtvrtě. Připojí se zelená značka, Vy se můžete pokochat výhledem a lavičkou a posléze stále vzhůru po zelené/žluté. Polní cesta Vás navede na kopci nasměruje vlevo a pak vpravo – Mohylu míru máte už jen kousek.

Jakmile si prohlédnete Mohylu míru, pokračujte směrem vpravo na Prace – krásný sjezd, jen pozor na stopku a křižovatku. Dále rovně projedete obcí až k poště a křižovatce, kdy se dáte vpravo a začnete stoupat po silnici 417 (cyklotrase 5097) směrem na Křenovice. Ještě před Křenovicemi Vás čeká odměna – parádní sjezd. Jen pozor na vítr, auta a maximální rychlost, protože na konci sjezdu v Křenovicích je zatáčka vpravo a za další zatáčkou vlevo železniční přejezd – za přejezdem stále rovně dolů až na křižovatku se stopkou. Na stopce vlevo, kolem cukrárny, vpravo přes most k další železniční trati, kterou přejedete. Poslední kratší stoupání Vás odmění pohledem na Slavkov – po silnici stále rovně dorazíte do Slavkova. Na křižovatce doporučujeme přejít silnici I/50 a dát se vlevo podél silnice – za chvíli Vás čeká pohled na zámek ve Slavkově a zámeckou zahradu. Společně se zámeckou zdí odbočte vpravo a projedete zámeckou alejí. Jakmile alej skončí, sjeďte vlevo a opět vlevo na ulici Kaunicovu. Po chvilce narazíte na vstupní bránu koupaliště. Odbočte vpravo a ulicí Příční se po cca 200 metrech dostanete do půjčovny.

S koloběžkou do Ždánického lesa a Bučovic

Výlet na koloběžce do Ždánického lesa - mapa

Kudy pojedete

Průjezdní vesnice a místa: Slavkov u Brna, Křižanovice, Rašovice, Jalový dvůr, U Zlatého jelena, Červený kříž, Kloboučky, Bučovice, Marefy, Křižanovice, Slavkov

Délka výletu

Přibližně 38 kilometrů.

Časová náročnost výletu

Přibližně 4 hodiny až celý den.

Podrobný popis trasy:

Z půjčovny ve Slavkově se vydáte vlevo mírně dolů. Jakmile ulice Jiráskova skončí, odbočte vlevo –  k zastávce autobusu. Po asi 100 metrech na křižovatce odbočíte vpravo na ulici Tyršovu. Mírným svahem dorazíte kolem prodejny auto-moto až na křižovatku, kde odbočíte doleva na ulici Bučovickou. Nyní už stále rovně ze Slavkova – časem přijedete na křižovatku s hlavní silnicí I/50. Odbočte vlevo (směr Uherské Hradiště) a opatrně přečkejte nepříjemných asi 800 metrů po této frekventované silnici. Na první křižovatce ( před další čerpací stanicí) odbočte vpravo. Před železniční tratí odbočte doleva na asfaltovou cestu. Dále po této cestě pojedete podél trati až do Křižanovic.

V Křižanovicích odbočte na prvním železničním přejezdu doprava a po asfaltové cestě směřující mírně vlevo vesnicí pokračujte. Na konci ulice vpravo přes most, dále stále po hlavní cestě – na křižovatkách je značeno. Vymotáte se z Křižanovic a dorazíte do Rašovic.

Hned za cedulí Rašovice odbočte vpravo kolem fotbalového hřiště. Překonáte první mírné zvlnění a dorazíte na křižovatku. Pokračujte rovně – na místě snad stále je směrovka na Jalový dvůr.

Jakmile načerpáte sil a pokocháte se zvířátky, vyrazíte dále po cyklotrase 507 – čeká Vás největší kopec. Až ho vydupáte či vyjdete, postupně se lesem dostanete na křižovatku cyklootras. Zde odbočíte vlevo na cyklotrasu 473, po které pojedete dále přes rozcestí U Andělíčka až k památníku u Zlatého jelena. Pořád po asfaltce nahoru a dolů až k rozcestí Červený kříž a křižovatkou se silnicí 431. Dejte se vlevo po silnici, čeká Vás sjezd do Klobouček, kterými projedete po hlavní a dále až do Bučovic k přejezdu se železniční tratí. Pokud chcete navštívit zámek Bučovice a zámeckou zahradu v Bučovicích, po hlavní mírně vpravo přes potok a autobusové nádraží. U něj už zámek uvidíte.

Zpátky z Bučovic se vydejte zpět k vlakovému nádraží, vpravo a podél kolejí, které budete mít po své levé straně. Jakmile přejedete kočičí hlavy, dejte se vlevo přes železniční přejezd a za ním ihned doprava na další kočičí hlavy a panely po cyklotrase 5097. Bučovice máte za sebou, nyní podél trati, po cestě mírně nahoru vlevo a následně vpravo a jste v Marefách. Projedete Marefy – pozor na stopku uprostřed obce – a jakmile Vás cesta svede doprava, hned za mostem přes potok vlevo. Pořád jste na cyklotrase 5097, která Vás podél trati dovede kolem fotbalového hřiště do Křižanovic. Na křižovatce vpravo, přes železniční přejezd a ihned doleva. Nyní stále za nosem Křižanovicemi, které opustíte a podél kolejí dojedete až na dohled žluté fabriky Fenstar. Dejte se vpravo mírně nahoru k hlavní silnici. Na křižovatce doleva na Slavkov po hlavní silnici a odbočte vpravo na Slavkov. Pakliže Vám hlavní silnice není sympatická, můžete po překřížení křižovatky pokračovat po cyklotrase 507 polní cestou do Němčan a v nich na křižovatce u mostku odbočit vlevo. Dále po silnici, která Vás dovede na křižovatku a vpravo do Slavkova. Výlet si takto prodloužíte asi o 2 kilometry oproti původní trase, nicméně se vyhnete hlavní silnici.